Our product range includes a wide range of pneumatic lug capping machine, pneumatic lug capping machine and semi automaic lug capping machine.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Operation | Semi Automatic |
| Jar Dia Range | upto 90mm |
| Output Speed | 10 bpm |
| Cap Size | upto 90mm |
| Cap Material | metal cap, Steel |
| Heater Load | No Heater Load |
| Jar Material | Glass |
| Body Material | SS304 |
₹ 46999 / Piece Get Latest Price
| Operation | Semi Automatic |
| Jar Dia Range | Upto 90mm |
| Output Speed | 10 bpm |
| Cap Size | upto 90mm |
| Cap Material | Twist Off Lug |
| Heater Load | No Heater Load |
| Jar Material | Glass |
| Body Material | SS304 |
₹ 46000 / Piece Get Latest Price
| Operation | Semi Automatic |
| Jar Dia Range | Upto 90mm |
| Output Speed | 10 bpm |
| Cap Size | Upto 90mm |
| Cap Material | Twist Off Lug |
| Heater Load | No heater load |
| Jar Material | Glass |
| Body Material | SS304 |
Nazish Shaikh (CEO)
Worship Packaging Llp
A2 1205, Floor 12, Stellar Mansion, R A Kidwai Road, Pratap Nagar, Wadala
Mumbai - 400031, Maharashtra, India