Providing you the best range of semi automatic capping machine, semi automatic plastic bottle capping machine, manual ropp capping machine, manual cap sealing machine, pneumatic capping machine and bottle capping machine with effective & timely delivery.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Power Consumption | 220V |
| Bottle Diameter | 10MM TO 50MM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 24 BPM |
| Production Capacity | 24 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Model Name/Number | DDX 450 |
| Filling Head | ONE |
| Weight | APPROX 40KG |
| Power Source | ELECTRIC |
| Driven Type | ELECTRIC |
Minimum order quantity: 1 Piece
Application: Plastic screwcappingFrequency: 50 HzType of Product: BottleCapping MachineVoltage: 220 VModel No: DDX450Dimensions: 520x300x530mmPhase: 1 phaseCap diameter: 10 - 50 mmDriven : ElectricWarranty : 1 year warranty.
₹ 37800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Power Consumption | 220V |
| Bottle Diameter | 20MM TO 50MM |
| Overall Dimension | L-53CM, B- 48CM, H-80CM , W- APPROX40KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 37800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 90 BPM |
| Packaging Material | Plastic |
| Usage/Application | INDUSTRIAL APPLICATION AND SMALL SECTOR TOO |
| Power Consumption | 220 VOLTAGE |
| Bottle Diameter | 10MM TO 50 MM |
| Weight | APPROX 25KG |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Cap Size | 10MM TO 50MM |
| Number Of Heads | SINGLE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | INDIAN |
| Model Name/Number | MANUAL ROPP CAPPING MACHINE |
| Noise Level | NO NOISE |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 CPM |
| Automation Grade | Manual |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| I Deal In | New Only |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 BPH |
| Packaging Material | Wooden Packing Only |
| Weight | 3Kg approx |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Cap Size | 10mm to 50mm |
| Number Of Heads | Single |
| Minimum order quantity | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | Approx 800 bottles per hour |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Manual |
| Packaging Type | Bottle |
| Model Name/Number | WP 16 |
| Weight | 2 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Manual Bottle Capping Machine
It Can Seal Plastic Caps Only
upto 30mm
We Are Providing You 1 Year Warranty with Machine
Nazish Shaikh (CEO)
Worship Packaging Llp
A2 1205, Floor 12, Stellar Mansion, R A Kidwai Road, Pratap Nagar, Wadala
Mumbai - 400031, Maharashtra, India