Offering you a complete choice of products which include digital liquid filling machine, semi automatic paste filling machine, semi automatic double nozzle paste filling machine, semi automatic capping machine, semi automatic oil filing machine and automatic juice filling machine.
₹ 11600 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Model Name/Number | Digital Liquid Filling Machine |
| Warranty | 1 year |
| Fill Size | 5 ml to 3500 ml |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V/110V |
| Flow Rate | +/- 1 % |
| Weight | APPROX 5KG |
| Nozzle Type | PLASTIC NOZZLE |
| Usage/Application | Liquid Filling |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Digital Liquid Filling Machine
Usage for free flow product and also like water and all. Most of the people are using this machine for the purpose of Free flow liquid filling machine such as Mineral Water or coconut Oil etc...
01 year warranty
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Filling Range | 100-1000 ml |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Application | Food Paste |
| Material | Paste |
| Package Format | Bottle |
| Filling Volume | 100ml to 1000ml |
| Number of Heads | 2 |
| Filling Mechanism | Piston |
| Power Consumption | 220v / 110v |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Drive Type | Pneumatic |
| Voltage | Semi automatic |
| Nozzle Type | Double |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 58700 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 to 500 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Filling Volumes | >500 ML |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
double Nozzle Pneumatic Piston Filling MachineIt is mainly used for paste... It has different types of filling rangethis machine need compressor also.Worship packaging gives you a 01 year warranty on this machine also.
₹ 37500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Packaging Material | Wooden Packing Only |
| Usage/Application | Industrial uses |
| Bottle Diameter | 38MM |
| Weight | 40 kg |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 110V/220V, 50/60 HZ |
| Cap Size | 10-50 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight | 5Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Fill Size | 5ML TO 350ML |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight | APROX 5KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 38600 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Packaging Material | Plastic |
| Power Consumption | 220 VOLTAGE |
| Bottle Diameter | 10MM TO 50MM |
| Weight | APPROX 25KG |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Cap Size | 10 TO 50 MM |
| Number Of Heads | SINGLE |
| Minimum order quantity | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35400 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Packaging Material | Wooden Packing Only |
| Power Consumption | 220V |
| Bottle Diameter | 10MM TO 50MM |
| Weight | APPROX 40KG |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Cap Size | 10MM TO 50MM |
| Number Of Heads | SINGLE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 37500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Power Consumption | 220VOLTAGE |
| Bottle Diameter | 20MM TO 50MM |
| Overall Dimension | L- 53CM, B- 48CM, H- 80CM, W-APPROX40KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Filling Product | Juice |
| Capacity | 20 BPM |
| Machine Automation | Semi Automatic |
| Filling Capacity | 400 bph |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Filling Range | 1LITER |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| No Of Heads | 1 head |
| Filling Type | Piston |
| Power Consumption | 1.5kW |
| Voltage | 220V |
| Bottle Material | Glass, PET |
| Weight | 24KG |
| Phase Type | Single Phase |
| Machine Material | SS304 |
| Brand | WP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Model Name/Number | Liquid Filling Machine |
| Warranty | 1 year |
| Voltage | 220V/110V |
| Power | 50 Hz |
| Weight | Approx. 40 kg |
| Air Pressure | 0.4 - 0.6 MPa |
| Number Of Phases | Single Phase |
| Filling Accuracy | +/- 1% |
| Filling Range | 100 ml to 1000 ml |
| Filling Head | Single / If you required Double Head . We also add this one |
| Usage/Application | Liquid Filling |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pneumatic Liqudi Filling Machine is ideal for all types of industrial mass production. Pneumatic Liquid Filling Machine is useful for wide range product packing application. The structure of Pneumatic Liquid Filling Machine is made from strong Stainless Steel fabrication base. Multiple sizes can be packed in Pneumatic Liquid Filling Machine with help of change over parts. 01 year warranty.
Nazish Shaikh (CEO)
Worship Packaging Llp
A2 1205, Floor 12, Stellar Mansion, R A Kidwai Road, Pratap Nagar, Wadala
Mumbai - 400031, Maharashtra, India