We are a leading Retailer of manual paste filling machine, semi automatic paste filling machine, imported paste filling machine, digital liquid filling machine and pneumatic paste filling machine from Mumbai, India.
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Syringe fill range | ADJUSTABLE |
| Power Consumption | electricity not required |
| Suitable to Pack | ANY PASTE TYPE PRODUCTS |
| Machine Type | Manual |
Minimum order quantity: 1 Piece
Manual paste filling machine
Filling range 05 ml to 50 ml.
Suitable for filling thick product , paste like products with very good accuracy.
01 year warranty given.
₹ 37800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Syringe fill range | 1KG |
| Production Speed | DEPENDS ON LABOURS SPEED |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 37800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Syringe fill range | 1KG |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 12700 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Electric Load | No need of Electricity |
| Machine Type | Manual |
| Filling Speed | Manual |
| Fill Size | Upto 50 ml |
| Net Weight | Approx, 15 kg |
| Automation Grade | Manual |
| Filling Range | Upto 50 ml |
| Hopper Volume | 15 kg |
| Filling Heads | Single |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | For Paste filling |
| Grade | Manuaul |
Minimum order quantity: 1 Piece
Manual Paste Filling Machine for Paste like Peanut Butter, Honey, Or any type Of Cream Filling Usage of this machine
It's volume is 15 kg and it is made up of SS304 Body
It is totally Manual and Imported one. One year warranty.
₹ 11900 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight | 5Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight | 5Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight | 5kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11900 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 BPM |
| Fill Size | 5ML TO 350ML |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight | APPROX 5KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 38500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Material | Stainless Steel |
| Syringe fill range | 1KG |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Voltage | 220v |
Minimum order quantity: 1 Piece
This is semi automatic paste filling machine which is used for filling paste like products. It enhances your production level.
01 year warranty.
₹ 12850 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Material | Stainless Steel |
| Filling Volumes | 50 ml |
| Production Speed | DEPENDS ON LABOURS SPEED |
| Machine Type | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 36900 / Piece Get Latest Price
| Filling Volumes | 100 ml |
| Syringe fill range | I KG APPROX |
| Suitable to Pack | ALL TYPES OF PASTE |
| Production Speed | DEPENDS ON LABOURS SPEED |
| Surface Finish | SS BODY |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nazish Shaikh (CEO)
Worship Packaging Llp
A2 1205, Floor 12, Stellar Mansion, R A Kidwai Road, Pratap Nagar, Wadala
Mumbai - 400031, Maharashtra, India